https://konferencjatradingowa.pl/

ogólnotematyczna strona o prawie, domu, zdrowiu i internecie

Prawo

5 powodów, dla których warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego

Zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny na zakupienie mieszkania albo budowę domu? W takim przypadku warto pomyśleć o wizycie u dobrego doradcy kredytowego. Oto 5 głównych korzyści, jakie związane są z jego pomocą!

1. Analiza ofert wielu banków

Aby wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, który jest długoterminowym zobowiązaniem sięgającym nieraz nawet 30 lat, konieczne jest dokładne porównanie ze sobą wielu ofert kredytowych.

Samodzielne kontrolowanie propozycji banków nie jest proste, w internetowe kalkulatory nie podają dokładnych wyliczeń. Stąd też po kredyty Bielsko Biała oraz w innych miastach warto udać się do doradcy, który analizuje oferty wielu banków. Dzięki temu można jak na dłoni zobaczyć, gdzie opłaca się wziąć kredyt hipoteczny.

2. Profesjonalna pomoc

Kolejnym atutem doradztwa kredytowego jest fachowa pomoc, jaką oferuje specjalista w tym zakresie.

Dzięki swojej szerokiej wiedzy oraz rozeznaniu na rynku bankowym może on odpowiedzieć na każde pytanie klienta i doradzić mu nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.

3. Oszczędność czasu

Dużym atutem wizyty u doradcy kredytowego jest oszczędność czasu. Wtedy nie tylko można zaoszczędzić go na analizie ofert oraz na dodatkowych czynnościach związanych z uzyskaniem kredytu.

Doradca wskaże, jakie dokumenty należy zgromadzić, by ubiegać się o kredyt, a także przygotuje wnioski kredytowe i przekaże je do banku.

4. Ochrona przed kruczkami w umowach

Dzięki swoim kwalifikacjom doradca kredytowy może także przeanalizować umowę kredytową dla swojego klienta. Może on wskazać na wszystkie zapisy, które mogą być niekorzystne, na przykład:

  • dodatkowe opłaty
  • kary umowne

W efekcie skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego podnosi poziom bezpieczeństwa korzystania z umowy.

5. Brak opłat

Warto także wskazać, że pomoc doradcy kredytowego nie jest również związana z opłatami. To oznacza, że klienci nie muszą płacić za jego doradztwo – kwota jest już zawarta w kredycie, jednak nie powoduje ona podwyższenia jego wysokości w porównaniu z ubieganiem się o kredyt w banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *