https://konferencjatradingowa.pl/

ogólnotematyczna strona o prawie, domu, zdrowiu i internecie

Dom

Jak wybrać dobry telewizor?

Współczesne telewizory znacznie różnią się od tych dostępnych jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj nie służą już one wyłącznie do odbierania kanałów telewizyjnych, ale pozwalają cieszyć się bardzo różnorodną rozrywką, w czym pomocą służy przede wszystkim Smart TV. Można na nich odtwarzać materiały z platform streamingowych, odtwarzać własne materiały wideo, zdjęcia, a także grać w gry. Najnowocześniejsze modele można łączyć z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu lub mieszkaniu. 

  1. Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?
  2. Rozdzielczość 4k czy 8k? którą wybrać w 2021?
  3. Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?
  4. Czy smart TV w 2021 to obowiązek?
  5. Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Jeśli zastanawiasz się właśnie nad zakupem nowego telewizora, koniecznie powinieneś zorientować się, jakie możliwości oferują najnowsze modele. Znacząco różnią się one bowiem swoją funkcjonalnością od tych, które jeszcze całkiem niedawno królowały na półkach sklepów RTV. Technologia zmienia się dzisiaj bardzo dynamicznie i nie pozostaje to bez wpływu na rynek telewizorów. Przede wszystkim oczywiście telewizor musi mieć jak najlepszą rozdzielczość, ponieważ to ona w dużej mierze przekłada się a jakość oglądanego obrazu. Warto zwrócić uwagę na obecność wielu stosowanych tutaj dodatkowych rozwiązań, które poprawiają kontrast, pozwalają uzyskać naprawdę głęboką czerń lub żywe kolory. Ważne niemniej jest udźwiękowienie telewizora, chyba że od razu zakładasz wzbogacenie go systemem dodatkowych głośników. Dobry telewizor musi także posiadać szeroki kąt widzenia. Nie mniej ważna jest jego funkcjonalność – możliwość pobierania ciekawych aplikacji, korzystania z platform streamingowych, włączenia do systemu inteligentnego domu.

 

Rozdzielczość 4k czy 8k? którą wybrać w 2021?

Decyzja z pozoru jest bardzo prosta. Jeśli tylko masz taką możliwość, wybierz telewizor 8K. Wyższa rozdzielność to przede wszystkim jakość filmowa, którą docenisz przy oglądaniu swoich ulubionych kinowych produkcji. Wszystkie obrazy będą bardzo realistyczne, bogate w wyraźnie widoczne szczegóły, których odbiór może umykać przy niższej rozdzielność. Lepiej odbierasz także same kolory, które są bardziej naturalne, nieprzekłamane. Oczywiście trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że im wyższa rozdzielność, tym telewizor jest droższy. Ostateczny wybór to więc kwestia twojego budżetu. Podstawowa cena telewizora to bowiem w dużej mierze przekątna ekranu + rozdzielczość.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Telewizory, które są obecnie produkowane, znacznie różnią się między sobą także zastosowaną technologią, a przede wszystkim rodzajem matrycy. Na rynku obecnie królują przede wszystkim trzy rozwiązania:

  • matryca LED – bazująca na technologi ciekłych kryształów z żarówkami LED; obecnie jest to rozwiązanie najbardziej popularne, ponieważ również najtańsze; technologia ta ma jednak jedną podstawową wadę – wyświetlany na ekranie obraz może być nierówno podświetlony, to będzie przekładać się także na kontrast, odwzorowanie koloru i wiele innych szczegółowych parametrów; zobacz: https://www.neonet.pl/rodzaj-matrycy/led.html
  • matryce OLED – różni się od LED samodzielnym podświetlaniem każdego piksela, co natychmiast przekłada się na znacznie wyższą jakość obrazu, niezależność podświetlenia daje wyjątkowe wrażenia dla widza, niestety trzeba za nie odpowiednio więcej zapłacić;
  • metryce QLED – rozwiązanie dostępne tylko w telewizorach SAMSUNG; rozszerzenie technologi LED o kropki kwantowe; w efekcie powstaje obraz najbardziej realistyczny ze wszystkich dostępnych rozwiązań.

Czy smart TV w 2021 to obowiązek?

 

 

Ponieważ od telewizorów oczekujemy dzisiaj znacznie więcej niż tylko odtwarzania kanałów telewizyjnych, Smart TV wydaje się absolutną koniecznością. Na rynku jest tutaj dostępnych kilka różnych rozwiązań, natomiast wszystkie łączy to samo: możliwość korzystania z Netflixa/HBO GO, YouTube, mediów społecznościowych, pobieranie aplikacji umożliwiających wielopoziomową rozrywkę. W końcu smart TV umożliwia także grę z wykorzystaniem telewizora. Warto zaznaczyć, że obsługa Smart TV jest bardzo prosta – korzystać z tego oprogramowania mogą zarówno osoby starsze, jak i dzieci. Po krótkim instruktażu poradzi sobie absolutnie każdy. To właśnie smart TV jest przepustką do świata wielotorowej rozrywki.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy telewizor w 2021?

 

Przy wyborze telewizora kierować się należy przede wszystkim własnymi oczekiwaniami, potrzebami, możliwościami. Za telewizor można zapłacić 1000 zł, jak i ponad 10 000 zł. Wszystko zależy od ciebie. Oczywiście uwzględniając dostępny budżet, trzeba zwrócić uwagę na wielkość przekątnej, rozdzielność, matrycę, system dźwiękowy, a także dodatkowe funkcjonalności. Warto upewnić się, czy możliwia jest łączność przez Wi-Fi, Bluetooth, jak działa Smart TV, które oprogramowanie jest zastosowane. Cenną informację mogą stanowić także listy dodatkowych rozwiązań zastosowanych dla uzyskania jeszcze lepszej jakości obrazu. Ostateczny wybór jest z reguły kompromisem między możliwościami finansowymi a oczekiwaniami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *