https://konferencjatradingowa.pl/

ogólnotematyczna strona o prawie, domu, zdrowiu i internecie

Inne

Saxo Bank, czyli internetowa platforma inwestycyjna

Saxo Bank to instytucja, która funkcjonuje nieprzerwanie począwszy od 1992 roku. W swojej ofercie ma ona szereg narzędzi służących do inwestowania online i tradingu. Saxo Broker posiada autoryzację Financial Conduct Authority, czyli brytyjskiego urzędu ds. nadzoru finansowego. Wieloletnie doświadczenie oraz zróżnicowana oferta to dwie podstawowe cechy charakterystyczne, które wyróżniają Saxo Bank od konkurencji.

Saxo Bank – podstawowe informacje

Bank Saxo to podmiot działający na rynku finansowym od 1992 roku, który jest jednym z liderów pod względem technologii finansowych i regulacyjnych. Zapewnia on inwestorom, traderom oraz instytucjom szeroki dostęp do akcji, kontraktów futures, rynku FX oraz innych aktywów w ramach jednego rachunku.

Firma uruchomiła swoją internetową platformę transakcyjną w 1998 roku jako jedna z pierwszych na całym świecie. Było to niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ wówczas miliony inwestorów na całym świecie zyskały dostęp do wyspecjalizowanych narzędzi i rynków.

Eksperci Saxo Bank nieustannie pracują nad urozmaiceniem oferty, aby spełniać rosnące potrzeby i oczekiwania środowiska inwestorów. Posiadacze rachunków w Saxo mają dostęp do ponad 180 par walutowych, kilku tysięcy kontraktów CFD, 200 kontraktów futures, ponad 40 opcji walutowych oraz 19000 akcji pochodzących z 37 światowych giełd a także 5000 obligacji. Liczby te mówią same za siebie.

Rachunki maklerskie w Saxo Banku

Trzonem oferty Saxo Banku są 3 rodzaje rachunków maklerskich – Saxo Trader Classic, Platinum i VIP.Pierwszy z wymienionych jest dedykowany inwestorom, którym udało się zgromadzić kapitał w wysokości 2000 USD. W Saxo Trader Platinum inwestorzy muszą wpłacić minimum 200 000 USD, zaś na rachunku VIP, zgodnie z nazwą, wymaga się wpłacenia minimum 1 000 000 USD.

Dlaczego warto postawić na rachunek w Saxo? Za jego pośrednictwem zyskujemy możliwość handlowania ponad 40 tysiącami instrumentów – kontraktami CFD, kryptowalutami, walutami, funduszami ETF, kontraktami futures, obligacjami czy funduszami inwestycyjnymi. Liczba dostępnych możliwości jest naprawdę ogromna.

Warto nadmienić, że konto w Saxo Bank można otworzyć w 100% online bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz i potwierdzimy swoją tożsamość, a już po kilku minutach zyskamy dostęp do wszystkich funkcjonalności tej innowacyjnej platformy inwestycyjnej.

Platforma Saxo Trader Go

Klienci Saxo Banku mogą także korzystać ze specjalnej platformy handlowej Saxo Trader GO. Dzięki niej zyskujemy dostęp do opcji giełdowych, strategii inwestycyjnych, portfeli zarządzanych, akcji, funduszy ETF i wielu, wielu innych. Za pośrednictwem platformy w wygodny sposób można zlecać transakcje oraz analizować dane, które są dostarczane w czasie rzeczywistym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *