https://konferencjatradingowa.pl/

ogólnotematyczna strona o prawie, domu, zdrowiu i internecie

Zdrowie

Wkładki ortopedyczne operacyjne

Wkładka ortopedyczna to wspomagający wyrób ortopedyczny wykonany z elastycznego materiału (np. gumy lub tworzywa sztucznego). Wkładka ortopedyczna dopasowuje się do wnętrza buta, aby wspierać i korygować deformacje stopy. Może być umieszczona w każdym rodzaju obuwia, trenażerach, butach lub pantoflach. W ortopedii orteza oznacza “urządzenie stosowane zewnętrznie w leczeniu złamań i urazów ortopedycznych”. Ortezy https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/ są również określane jako “szyny”.Czy masz problemy ze stopami, kolanami lub kostkami? Bolą Cię łydki, a nogi szybko się męczą? A może Twoją zmorą są powracające bóle bioder? Rozwiązaniem Twoich problemów mogą okazać się indywidualne wkładki ortopedyczne. Większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że przyczyną ich codziennych dolegliwości może być nieprawidłowa biomechanika stóp i deformacje w ich obrębie. Tymczasem utrudniający chodzenie hallux valgus jest wynikiem płaskostopia poprzecznego.

Wkładka ortopedyczna musi być wykonana po pobraniu wycisku spodniej części stopy pacjenta. Można odwiedzić centra ortopedyczne i sklepy obuwnicze, w których wkładki ortopedyczne przygotowywane są indywidualnie dla każdego klienta (wystarczy pobrać wycisk stopy)lub wkładki ortopedyczne można nabyć u dostawców sprzętu medycznego.

Wkładka ortopedyczna jest prostym urządzeniem ortopedycznym, które składa się z ortezy (lub wkładki ortopedycznej) i wsporników w kształcie stopy wykonanych z termoplastycznego elastomeru. Niektóre ortezy posiadają dodatkowe elementy, takie jak podpiętki czy łuki. Są one stosowane nie tylko przez pacjentów z płaskostopiem, ale również przez osoby cierpiące na zapalenie powięzi podeszwowej, ostrogi piętowe i inne deformacje stopy spowodowane urazami zawodowymi (sport, służba wojskowa). Istnieją również modele przeznaczone specjalnie dla osób chorych na cukrzycę i cierpiących na reumatyzm. Ortezy dzięki zastosowaniu regulowanego zapięcia na rzepy pozwalają na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *